Haber

İzmir Karabağlar’daki okullara bakım

İZMİR (İGFA) – Yaz tatili devam ederken İzmir Karabağlar’da birçok okulda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yeni eğitim dönemi öncesi birçok okulda iç ve dış cephe boya, sıva, tesisat ve kapı tamirat çalışmaları yapılıyor.

Şu ana kadar Karabağlar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi, Ahmet Ragıp Üzümcü İlköğretim Okulu, Kazım Karabekir Ortaokulu ve İlkkurşun İlköğretim Okulu’nun dış cephe boyası tamamlandı. Şeker Mevhibe Ortaokulu ile Adil İçel İlköğretim Okulu’nun öğretmenleri ve iç duvarları da boyandı. Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’nin dış cephe boyası ve Limontepe Seniye Hasan Saray İlköğretim Okulu’nun iç duvar boyası devam ediyor.
Toplam 25 okulu kapsayan çalışmalar, okullar açılmadan önce tamamlanacak. Karabağlar Belediyesi bu işlerin yapılması için 4.150.000 liraya ihale yapmıştı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin tüm gücüyle geleceğimizin teminatı olan çocukların, öğretmenlerin ve ailelerin yanında olmaya devam edeceğini söyledi. Eğitimi tüm yönleriyle desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Önder Selvitopu, “Bu çocuklar bizim yarınlarımız. Öğrenme koşulları ne kadar sağlıklı olursa, motivasyonları o kadar yüksek olur. Onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu